Loading...
Projektory Laserowe2019-04-23T08:11:27+02:00

Projektory Laserowe

Projektory poniżej 12000 Ansi

Zaletą projektorów laserowych dzięki całkowitemu uszczelnieniu silnika wyeliminowano filtry, co umożliwia pracę bez konserwacji przez 20 tysięcy godzin działania, zapewnia najwyższy poziom ergonomii obsługi i trwałości. Zabezpieczenia przeciwkurzowe, bezobsługowe działanie w połączeniu z niskim poziomem szumów około 22dB technologicznie wprowadza projekcję na najwyższy poziom. Przetwarzanie sygnałów 4K w połączeniu z bezprzewodowymi systemami prezentacji doskonale sprawdzi się w salach konferencyjnych i aulach, jak i w rozwiązaniach biznesowych.

Projektory powyżej 12 000 Ansi

Gama projektorów stanowiąca doskonałe rozwiązanie na potrzeby instalacji stałych w wielozadaniowych halach sportowych i widowiskowych, teatrach, muzeach i parkach rozrywki, jak również na potrzeby najbardziej wymagających zastosowań związanych z mapowaniem oraz dla wypożyczalni i instalacji scenicznych. Dzięki większej jasności, wyższemu poziomowi szczegółowości, dokładniejszemu odwzorowaniu barw przekraczającemu granice przestrzeni rec709 i zwiększeniu elastyczności instalowania można zapewnić widzom niezrównane wrażenia wizualne wyznaczające nowe standardy jakości. Zastosowanie źródła światła w postaci lasera czerwono-niebieskiego pozwala wykroczyć poza granice barw i jasności tradycyjnych systemów projekcyjnych wykorzystujących laser i luminofor, gwarantując doskonałą jakość obrazu o wysokiej jednorodności.

Masz pytania? Napisz do nas

Wyślij zapytanie

Dowiedz się więcej

Projektory krótkoogniskowe

Projektory krótkoogniskowe

Rozwiązania projekcji pozwalająca na prezentacje obrazów z bliskiej odległości, idealnie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach i tam, gdzie istotne jest oszczędne gospodarowanie przestrzenią. Nowatorskie funkcje i bogaty wybór złączy sygnałowych zwiększa możliwości prezentacji treści w każdych warunkach i miejscu pracy projektora.

czytaj więcej

Projektory biznesowe i edukacyjne

Gama projektorów wyjątkowo lekkie i ultra mobilne, o kompaktowych rozmiarach zapewniają obraz o niespotykanej dotąd kolorystyce i niezapomniane wrażenia z każdej prezentacji, niezależnie od tego, czy prezentujesz dane w sali konferencyjnej lub auli.

czytaj więcej
Projektory biznesowe i edukacyjne
Projektory instalacyjne

Projektory instalacyjne

Linia projektorów gwarantująca doskonałą jakość obrazu, która w połączeniu z najnowszymi zaimplemetowanymi technologiami, przeznaczona jest do najbardziej wymagających instalacji. Dzięki wyższemu poziomowi szczegółowości, dokładniejszemu odwzorowaniu barw i zwiększeniu elastyczności instalowania można zapewnić widzom niezrównane wrażenia wizualne wyznaczające nowe standardy jakości.

czytaj więcej

Projektory laserowe

Technologia półprzewodnikowego podświetlenia SSL stosowana zamiast tradycyjnych wysokociśnieniowych lamp UHP obejmuje model podświetlenia laserowego oraz diodowego (LED). SSL (Solid State Light) pozwala na tworzenie projektorów pozbawionych jakichkolwiek filtrów oraz umożliwiających pracę nawet do 20 000 godzin na jednym źródle światła. Dla porównania: lampa w podobnym tradycyjnym projektorze instalacyjnym ma żywotność średnio od 2000 do 3000 godzin, a na dodatek jest stosunkowo drogim komponentem urządzenia. Eksploatacja projektorów laserowych jest więc znacznie prostsza i tańsza. Modele laserowe charakteryzuje również niższa emisja ciepła oraz mniejsze zużycie energii. Dzięki zastosowaniu podświetlenia laserowego rośnie również jasność wyświetlanych kolorów, które stają się zdecydowanie bardziej nasycone.

Główna zaleta projektora laserowego, to znaczne ograniczenie zużycia źródła światła, nawet dziesięciokrotne w przypadku profesjonalnych projektów HLO (o bardzo wysokiej jasności). Dla użytkownika oznacza to pracę projektora przez minimum 20 000 godzin, zarówno bez wymiany lampy (której projektor nie posiada), jak i wielokrotnie również bez wymiany filtrów. W urządzeniach NEC projekcja przy użyciu podświetlenia laserowego połączona jest ze szczelnym układem obróbki światła, który pozwala na całkowite wyeliminowanie filtrów powietrza – to kolejna oszczędność. Ciekawą przewagą projektora laserowego nad standardowymi rozwiązaniami jest również możliwość płynnej regulacji mocy świecenia urządzenia, przeważnie w zakresie 20%-100%. Oznacza to, że projektora można używać zarówno w jasnych pomieszczeniach, jak i w ciemniejszych, gdzie  zbyt mocno świecący projektor ograniczałby wrażenia wizualne. Sama technologia laserowa pozwala również na wielokrotne włączanie i wyłączanie projektora bez obawy o jego uszkodzenie. Urządzenie osiąga nominalną jasność praktycznie od razu, co pozwala na szybszą projekcję na odpowiednio wysokim poziomie jakościowym.

Porównując tradycyjnie podświetlane projektory lampowe z projektorami korzystającymi z laserowego źródła światła można dojść do bardzo prostego wniosku. Koszt posiadania projektora laserowego w całym cyklu jego życia  jest zdecydowanie niższy niż urządzeń tradycyjnych (z lampą). Brak potrzeby zakupu i wymiany lamp oraz filtrów, brak związanych z tym przestojów w pracy powodują, że używanie tego typu rozwiązania zapewnia nie tylko niższe całkowite koszty utrzymania, ale również większy komfort i ciągłość pracy całej instalacji. Projektor tego typu zdecydowanie trudniej uszkodzić poprzez niepoprawne wyłączanie.  Cechą projektorów laserowych jest to, że nie potrzebują bardzo długiego czasu chłodzenia.